DIRECTOR DE VANZARI

APA CU DUH SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:

1. Planifica si organizeaza activitatea in cadrul regiunii coordonate.
3. Comunica obiectivele de vanzare catre echipa sa, coordoneaza procesul de vanzare si implementeaza activitati specifice.
4. instruieste, evalueaza si motiveaza personalul din subordine.
5. controleaza nivelul stocurilor pe fiecare magazin, urmareste aprovizionarea magazinelor
6. se informeaza permanent asupra calitatii si cantitatii produselor comercializate
de livrare
7. asigura implementarea politicii comerciale a companiei si respectarea procedurilor interne
8. intocmeste diverse situatii si rapoarte de activitate la nivelul punct de vanzare,pe care le comunica superiorilor ierarhici
9. Propune, decide si implementeaza solutii de dezvoltare a zonei coordonate si de crestere a performantei de distributie si vanzari.
10. Identifica noi parteneri pe retail si propune adaptarea politicii comerciale.
11. Propune, comunica, implementeaza si monitorizeaza modul de implementare a campaniilor de promovare a produselor, urmarind rezultatele obtinute de catre echipa coordonata si de catre distribuitori.
12. Elaboreaza si transmite catre Directorul General raportul saptamanal cu privire la activitate, performanta , situatia vanzarilor.

Trimite-ti CV-ul d-voastra pe adresa de email client@apacuduh.ro

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
-experienta in conducerea de personal
-buna înţelegere a datelor, cifrelor şi indicatorilor de performanţă (KPI)
-cunoştinte operare PC
-disponbilitate pentru program prelungit
-abilităţi de comunicare
-capacitate de soluţionare a conflictelor
-munca de teren

DESCRIEREA FIRMEI

Cel mai faimos SIFON