Coordonator echipa contabili ( Responsabil Portofoliu societati)

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

R55511001150

Coordonatorul echipei de contabili juniori (si Responsabil portofoliu societati) va avea urmatoarele responsabilitati:

- Analizeaza rezultatele echipei, pregateste si valideaza planninguri pentru membrii echipei, si se asigura de respectarea acestora;

- Pregateste si conduce intalniri de echipa, si individuale, in vederea prezentarii performantelor si impunerii de corectii ( cand este necesar);

- Motiveaza si mentine un bun climat de lucru in cadrul echipei pe care o conduce ( si in cadrul Companiei);

- Stabileste obiective individuale cantitative si calitative pentru echipa pe care o conduce, cu aprobarea managerului de departament;

- Realizeaza lucrarile premergatoare de intocmire a contului de profit si pierdere;

- Controleaza lunar activitatile membrilor din echipa in scopul asigurarii unei imagini cat mai clare privind conturile companiei;

- Justifica soldurile contabile la finele anului calendaristic;

- Realizeaza lucrari de pregatire a situatiilor financiare anuale:bilant, cont profit si pierdere, Anexe;

- Analizeaza principalele conturi de bilant ( furnizori, clienti, trezorerie, imprumuturi, datorii catre institutii publice, salariati si alte organisme sociale) cu scopul de a urmari coerenta acestora si de a justifica soldurile;

- Interpreteaza rezultatele economice ale societatilor din portofoliul atribuit;

- Asigura managementului echipei si a respectarii procedurilor și normelor de calitate aplicabile la nivelul companiei;

CERINTE

Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

- Experiență relevantă în domeniul financiar - contabil de minimum 5 ani;
- Experiență relevantă de 2- 3 ani în coordonarea și managementul de proximitate al unei echipe (minim 2-3 persoane);
- Cunoștințe de limba franceză - reprezintă un avantaj;
- Abilități de comunicare, analiză și prelucrare a informațiilor;
- Cunoștințe în utilizarea programelor din pachetul Microsoft Office;
- Responsabilitate, seriozitate, rigurozitate și atenție la detalii;
- Orientare către rezultate, echipă și client.

BENEFICII OFERITE

Beneficii :

- Formare la nivelul companiei si internaţional;
- Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
- Pachet salarial si mediu de lucru atractive.

VEO Worldwide Services este o companie cu peste 9 ani experiență, cu o creștere de 140% față de ultimii 2 ani. Aproape 500 de colegi în 6 sedii din România, Republica Moldova și Polonia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Mediu multicultural și un zumzăit continuu în multe limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Suntem un furnizor de servicii de consultanţă Business to Business acoperind o gamă largă de domenii, iar specialiștii noștri în COMERŢ INTERNAȚIONAL și TRANSPORT, IT, FINANŢE și RESURSE UMANE fac din VEO o companie de profesioniști.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!