Controlor de gestiune - Departament Comercial

VEO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R51905003140);
- Definirea instrumentelor de control si a indicatorilor de performanta, in vederea monitorizarii evolutiei activitatii Departamentului Comercial si a anticiparii eventualelor neconcordante ;
- Elaborarea de rapoarte si analize ale activitatii curente a Departamentului Comercial si propunerea solutiilor de imbunatatire a rentabilitatii si performantelor financiare ale acestui departament ;
- Monitorizarea diferentelor intre obiectivele prevazute si rezultatele obtinute, in scopul unei analize cat mai pertinente a performantelor activitatii comerciale ;
- Determinarea si cuantificarea obiectivelor lunare ale achizitorilor sedentari, in functie de indicatorii de performanta cunoscuti ;
- Realizarea de studii si analize particulare in vederea sustinerii responsabililor operationali in luarea deciziilor cele mai eficiente;
- Punerea in practica a instrumentelor de gestiune, determinarea indicatorilor de performanta eligibili si elaborarea tablourilor de bord in scopul monitorizarii si eficientizarii activitatii comerciale si a anticiparii eventualelor anomalii.

CERINTE

Daca esti o persoana dinamica, autonoma, pasionata de analiza datelor , cu spirit de initiativa si capacitate de organizare, te asteptam pentru a te alatura echipei Control de Gestiune Veo la sediul nostru din Iasi.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :
- Cunostinte solide financiar – contabile, analiza financiara si interpretare date ( prezinta un real avantaj lucrul cu bazele de date) ;
- Bune cunostinte de limba franceza ( nivel de intelegere si fluenta in comunicare) ;
- Gandire strategica si proactivitate ;
- Orientarea spre obiective si respectarea dead-line-urilor stricte;
- Cunostinte f bune de operare PC ( Pachet Microsoft Office- Excel – prioritar);
- Spirit analitic, receptivitate la nou, perseverenta;
- Experienta in medii de lucru internationale reprezinta un real avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Formare la nivel internaţional;
- Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes ;
-Pachet salarial si mediu de lucru atractiv.

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.
Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.
Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !