Contabil senior / Financial Controller

Regina Maria

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deruleaza in mod eficient activitatea financiar-contabila a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului in orice situatii prevazute de lege si de cite ori superiorul direct o cere;
- Participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
- Raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar;
- Deruleaza reconcilierea si inchiderea conturilor;
- Se deplaseaza periodic la punctele de lucru, la banci si administratia financiara;
- Inregistreaza in mod corect cifrele financiare ale firmei, procedurile de taxe si contabilitate, raportarile financiare ale firmei, precum si raportarile financiare catre autoritatile de stat aferente;
- Efectueaza toate operatiunile necesare inchiderii exercitiului financiar si intocmeste proiectia situatiilor financiare semestriale si anuale;
- Respecta normele de etica si deontologie.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Experienta de contabilitate in multinationale sau companii mari de minim 3 ani
- Limba engleza – nivel avansat
- Capabil sa lucreze atat in echipa cat si individual
- Capacitate de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica
- Abilitati bune de comunicare
- Cunostinte solide privind legislatia in vigoare
- Acuratete, rapiditate, orientare spre rezultate, tenacitate, atentie distributiva
- Capacitate de a prelucra, interpreta si valorifica informatiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea unui loc de munca stabil,
- echipa tanara si dinamica,
- dezvoltare profesionala,
- pachet servicii medicale.

Regina Maria - Reteaua Privata de Sanatate reuneste sub acelasi nume Centrul Medical Unirea si Euroclinic, fiind cel mai complex furnizor de servicii medicale private din tara noastra, cu peste 1000 de medici permanenti si colaboratori in cele trei spitale si peste 23 de policlinici prezente in Bucuresti si in tara. De asemenea, Regina Maria are si primul campus medical din tara care pune la dispozitie un set complet de servicii medicale si care include maternitatea "Regina Maria", policlinica si Centrul de Diagnostic si Tratament.

Reteaua Privata de Sanatate Regina Maria ofera servicii de laborator, imagistica, spital, maternitate, celule stem si policlinica pentru copii. Regina Maria este prima maternitate privata din Romania si singura maternitate privata care ofera servicii de nastere in apa. De asemenea, un serviciu unic este oferit si la Banca Centrala de Celule Stem, banca cu depozitare in Romania de celule stem si nu de sange integral.

Clinicile noastre beneficiaza de profesionalismul si implicarea celor mai reputati medici, astfel ca Parteneriatul Academic aduce pacientilor expertiza celor mai renumite personalitati medicale din tara si strainatate, dar si o relatie apropiata intre personalul medical si pacienti, tradusa prin "serviciu cu suflet”.