Contabil Iasi

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:
(R51007021150)

Te așteptăm în echipa noastră să gestionezi diverse situaţii financiare la nivel internaţional!
In cadrul proiectului vei răgasi competenţe, determinare și întelegere!
Ne dorim un coleg autonom, cu spirit organizatoric și atent la detalii pentru a se alătura Departamentului Financiar–Contabil, la sediul nostru din Iași.

In calitate de Contabil în Veo, principalele tale misiuni vor fi:
- realizarea plătilor catre furnizorii interni și externi;
- acordarea de suport la intocmirea, actualizarea, eficientizarea procedurilor de lucru existente manifestand interes și implicare în asimilarea unor noi sarcini conform evoluţiei proiectului;
- actualizarea periodică a bazelor de date privind clienţii și furnizorii societăţilor alocate și asigurarea arhivării în condiţii de maximă confidentialitate a documentelor specifice;
- furnizarea informaţiilor coerente și exacte membrilor echipei și superiorului în funcţie de sarcinile aplicate;
- asigurarea de suport managerului de proiect în vederea realizarii de studii și sinteze conform necesităţilor partenerilor;
- comunicarea adecvată în cadrul echipei și relaţionarea de o manieră profesionistă cu partenerii din proiect în vederea eficientizării activiţilor desfașurate;
- participarea la realizarea situaţiilor financiare periodice pe un portofoliu de clienti avuţi în gestiune;
- realizarea declaraţiilor și raportărilor fiscale specific sub supravegherea managerului de proiect;
- asigurarea păstrarii confidentialităţii informaţiilor și a documentelor legate de angajator și partenerii de proiect.

CERINTE

Candidatul ideal:

Pentru reușită in această misiune este nevoie de :
- studii economice, cunoștinţe contabile;
- cunoștinte de limba franceză (A2);
- cunoașterea programului informatic SAP (prezintă un avantaj);
- atentie la acurateţea datelor;
- plăcerea de a lucra cu cifrele.

BENEFICII OFERITE

- formare la nivel internaţional;
- reale oportunităti de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alaturi de o echipă dinamică și de succes;
- pachet salarial motivant.

VEO Worldwide Services este o companie fondată în anul 2006, care furnizează servicii de consultanţă Business to Business, cu peste 450 de angajaţi, 8 ani de experienţă în România şi o creştere anuală de 70% în ultimii 4 ani. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri: COMERŢ INTERNAȚIONAL, IT, FINANŢE, RESURSE UMANE. Suntem o companie de consultanţă cu experienţă şi expertiză internaţională. Tot ceea ce facem în VEO, realizăm cu pasiune şi implicare, iar acest lucru s-a reflectat în cursul celor 8 ani de activitate în cifre şi prin creştere continuă. În VEO poţi evolua, îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta, îţi propunem lucruri noi şi provocări, zi de zi! Încurajăm spiritul antreprenorial, diversitatea, transparenţa, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!