Contabil cu limba franceza

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R51002016140)
In calitate de Contabil in Veo, principalele tale misiuni vor fi :
- Realizeaza plati catre furnizorii interni si externi;
- Ajuta la intocmirea, actualizarea, eficientizarea procedurilor de lucru existente manifestand interes si implicare in asimilarea unor noi sarcini conform evolutiei proiectului;
- Actualizeaza periodic bazele de date privind clientii si furnizorii societatilor alocate si asigura arhivarea in conditii de maxima confidentialitate a documentelor specifice;
- Furnizeaza informatii coerente si exacte membrilor echipei si superiorului in functie de sarcinile aplícate;
- Asigura suport managerului de proiect in vederea realizarii de studii si sinteze conform necesitatilor partenerilor;
- Comunica adecvat in cadrul echipei si relationeaza de o maniera profesionista cu partenerii din proiect in vederea eficientizarii activitilor desfasurate;
- Asigura pastrarea confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de angajator si partenerii de proiect.

CERINTE

Cautam o persoana autonoma, cu spirit organizatoric si atenta la detalii pentru a se alatura Departamentului Financiar–Contabil, la sediul nostru din Iasi.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :
-studii economice, cunostinte contabile;
-atentie la detalii si la acuratetea datelor;
-experienta intr-un post similar;
-placerea de a lucra cu cifrele si de a gestiona diverse situatii financiare;
-cunoasterea programului informatic SAP (prezinta un avantaj;
- cunostinte de limba franceza sau engleza(cunoasterea uneia dintre ele la nivel avansat)

BENEFICII OFERITE

BENEFICII :
• Reale oportunitati de dezvoltare ale carierei intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
• Pachet salarial si mediu de lucru atractiv.

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.
Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.
Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !