Contabil

SC INTER UNO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• inregistreaza si urmareste sumele primite/acordate, de la clienti, furnizori, salariati;
• colectarea, inregistrarea si prelucrarea tuturor cheluielilor si veniturilor;
• verifica din punct de vedere legal si formal notele contabile prelucrate;
• verifica corelatiile impuse de notele financiar – contabile;
• analizeaza sub toate aspectele (oportunitate, necesitate, economicitate, legalitate) inainte de inregistrare, toate documentele si numai cele corecte sunt inregistrate;
• inregistreaza documentele cuprinse in registrul de casa si verifica corespondenta soldurilor cu casieria;
• analizeaza din punct de vedere financiar-contabil situatia documentelor cuprinse in registrul de casa;
• puncteaza soldul conturilor din balanta de verificare cu responsabilii fiecarui cont sintetic in parte;
• analizeaza sub toate aspectele (oportunitate, necesitate, economicitate, legalitate) inainte de inregistrare, toate documentele si numai cele corecte sunt inregistrate.

CERINTE

• Inteligenţă peste nivel mediu;
• Spirit organizatoric;
• Echilibru emoţional;
• Capacitate de a evalua şi a lua decizii;
• Capacitate de a lucra cu oamenii;
• Rezistenţă mare la stres.

SC INTER UNO SRL este unul dintre cei mai mari distribuitor de bauturi de pe raza judetului Iasi.