Contabil

Ageri

Job expirat

RESPONSABILITATI

A. Sarcini:
1. Asigură evidența contabilă a stocurilor, a relațiilor cu terții, a trezoreriei și evidența veniturilor și cheltuielilor:
- Emite și contabilizează facturile emise pentru clienții interni;
- Înregistrează bonuri producție și bonuri consum;
- Înregistrează încasările și plățile conform extrasului de cont;
- Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;
- Înregistrează facturi de prestații furnizori interni/ externi;
- Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite.
2. Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile și verifică corelarea acestora:
• Întocmește săptămânal lista facturilor emise și neîncasate;
• Întocmește balanțe de verificare pentru clienți;
3. Alte activități administrative / de secretariat în vederea bunei desfășurări a activității companiei.
B. Responsabilitățile postului legat de activitățile specifice
răspunde de:
• operarea zilnică a facturilor emise, a încasărilor pe facturi și în avans;
• operarea zilnică a facturilor de la furnizori pt. prestații diverse, precum și a plăților către aceștia;
• verificarea zilnică a soldurilor din bancă, casă și avansuri din trezorerie în lei;
• încadrarea corectă a documentelor contabilizate pe venituri și cheltuieli.

CERINTE

A. Pregătirea și experiența:
Nivel de studii: studii superioare sau medii - economice
Cursuri de pregătire: Diplomă de licență sau cursuri de Finanţe - Contabilitate finalizate cu atestat
Experiență în specialitate: min. 1 an
Cunoștințe: Contabilitate românească
Utilizare calculator /programe de contabilitate:
- operare XecutiveSQL, Nexus (un avantaj),
- operare MS Office (Excel, Word), Internet - obligatoriu
B. Aptitudini :
• de calcul matematic
• de comunicare
• de lucru în echipă
• de planificare şi organizare a activităţilor specifice
• capacitate de concentrare & atenție
• atitudine pozitivă față de muncă

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru plăcut;
• Bonuri de masă;
• Salariu în funcție de experiență & rezultate.

Ageri, marcă a firmelor Flexal Impex și Top Plast, și cunoscută până în 2015 drept Flexal, reprezintă numele uneia dintre cele mai îndrăgite și rezistente companii producătoare de ambalaje din material plastic din Iași.
Echipă: peste 40 de oameni harnici, angajați cu contract de muncă pe perioadă nedeterminată
Experiență: peste 20 de ani de înțelegere a pieței, seriozitate și perseverență
Portofoliu: peste 300 de clienți și colaboratori, dintre care mulți lucrează cu noi de peste 10 ani
Profilul clienților: 80% întreprinderi mici și mijlocii și 20% instituții de stat și companii
Capacitate de producție: 4 tone / zi
Mai multe despre Ageri, puteți afla pe www.ageri.ro.