Consultant vanzari industrie

Quartz Matrix

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai pregatire in domeniul energetic, securitatii electronice sau IT?
Esti o persoana cu bune abilitati de comunicare si iti place sa calatoresti?
Quartz Matrix SRL cauta inginer cu experienta in vanzari consultative B2B pentru zona Moldova.

Descrierea postului
Compania Quartz Matrix este liderul regional pe piata solutiilor IT, energie si comunicatii. Este o companie dinamica cu solide competente tehnologice. Zona solutiilor este o prioritate in dezvoltarea companiei si o oportunitate profesionala deosebita pentru pozitia de Reprezentant vanzari - zona Moldova.
Ocupantul acestui post va avea ca principale responsabilitati in zonele alocate (Iasi, Botosani, Galati, Buzau): mentenanta clientilor actuali, promovarea solutiilor companiei clientilor actuali si potentialilor clienti, atingerea obiectivelor de vanzari si dezvoltarea pietei in conformitate cu politica de vanzari a firmei.

Persoana trebuie sa fie deschisa la un proces de invatare continua, onestitate fata de client si organizare buna a activitatii. Locatia postului: Iasi.
Responsabilitati:
- Promovarea solutiilor companiei la clientii din zona alocata si identificarea de noi oportunitati
- Vizite la clienti pentru identificarea nevoilor, preluarea datelor de ofertare si prezentarea ofertelor
- Consilierea clientilor in vederea achizitionarii solutiilor promovate
- Intocmirea contractelor comerciale si urmarirea implementarii solutiilor livrate
- Asigurarea mentenantei post-vanzare a clientilor
- Indeplinirea obiectivelor de vanzari stabilite
- Intocmirea rapoartelor saptaminale si lunare

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare / Certificari intr-un domeniu tehnic: energetic, securitate electronica sau IT
- Experienta relevanta in vanzari directe (pe teren) in domeniul industrial
- Persoana energica, gandire pozitiva, amabila si eficienta
- Bune abilitati de comunicare, negociere, prezentare, relationare
- Capacitate de analiza si sinteza
- Disponibilitate pentru deplasare
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu scris si vorbit
- Cunostinte de utilizare PC: MS Office (Word, Excel, Outlook) si internet
- Automotivat
- Permis categorie B cu experienta minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Lucru in echipa tanara, cu posibilitati de pregatire si evolutie in cariera reale
- Pachet salarial in concordanta cu rezultatele obtinute
- Acces la resursele puternice ale firmei
- Masina de serviciu pentru deplasari in zona alocata
- Telefon mobil, comunicatii
- Laptop
- Training de vanzari si pe solutii si produse.

De 23 de ani Quartz Matrix dezvolta si furnizeaza o gama larga de servicii si solutii de inginerie ce inglobeaza tehnologie informatica, comunicatii, culegere si procesare de date si aplicatii software personalizate pe nevoile clientilor.
Investim in oameni. Instruirea si certificarea personalului este unul dintre factorii de succes ai companiei si creeaza premisele unei dezvoltari solide si de durata.