Reprezentant vanzari directe pentru servicii de telecomunicatii Vodafone

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie partenera Vodafone Romania angajeaza: Reprezentant de vanzari directe pentru servicii de telecomunicatii - telefonie mobila si internet.

Pozitia acestui job este localizata in Iasi.

Ce trebuie sa stii si sa faci pentru a fi angajat in acest job:
- sa ne demonstrezi abilitatile si cunostintele tale din domeniul vanzarilor, preferabil in vanzarile de teren (directe);
- sa fii capabil sa cauti zilnic clienti noi (firme) pe care sa ii abordezi telefonic si sa stabilesti intalniri cu acestia;
- sa poti face zilnic numarul necesar de vizite pe teren la sediul clientilor;
- sa fii capabil sa argumentezi clientilor - firme care sunt avantajele si beneficiile serviciilor de telefonie mobila si internet Vodafone, pe care le vinzi, si sa semnezi contracte cu clienti noi;
- sa fii organizat si sa tii in evidenta activitatilor tale cu clientii si sa realizezi rapoartele de vanzari;

CERINTE

Care sunt cerintele pentru a fi angajat:
- sa ai studii superioare finalizate, indiferent de domeniu;
- sa ai acumulata o experienta in vanzari de minim 2 ani, in oricare din urmatoarele domenii: vanzari telecomunicatii, distributie sau vanzari materiale de constructii, vanzari door-to-door, vanzari telesales (call-center), vanzari de software si echipamente IT&C, vanzari auto, vanzari echipamente industriale, vanzari de servicii de consultanta, vanzari servicii financiare si asigurari, etc.;
- sa ai disponibilitate la deplasari la clienti cu masina de serviciu, in scopul vanzarilor, (postul presupune activitate preponderent de teren);
- sa ai obligatoriu permis auto categoria B;

BENEFICII OFERITE

Oferta si beneficii:
- Pachet salarial competitiv, adaptat performantei si evolutiei in job (salariul este compus din parte fixa+comision din vanzari).
- Masina de serviciu, utilizabila full time, inclusiv in perioada concediilor;
- laptop si telefon mobil;
- abonamente de serviciu pt telefonie mobila si internet mobil;
- cursuri, programe de training si de teambuilding;
- progam de dezvoltare profesionala si de cariera.
- mediu de lucru si dotari la standarde in top, intr-un colectiv tanar si dinamic.

Numarul pozitiilor este limitat si va invitam sa aplicati si trimiteti cat mai repede:
atat CV-ul dumneavoastra actualizat cat si obligatoriu o scrisoare de intentie in care sa explicati argumentele dvs pentru a fi selectat si angajat in acest job.

Multumim tuturor aplicantilor si mentionam ca vom contacta in vederea interviurilor doar persoanele care indeplinesc cerintele descrise mai sus si care trimit atat CV-ul cat si scrisoarea de intentie. Succes !