Consultant Vanzari Auto

Train2Perform

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizează activități de prospectare a pieței, actualizează permanent baza de date a companiei;
- contactează potențiali clienți și prezintă oferta comercială;
- oferă consultanță de specialitate ajutând astfel clienții să ia cea mai bună decizie pentru achiziția unui autovehicul sau a unei flote;
- gestioneaza procesul de vânzare și post-vânzare pentru toate produsele din portofoliul alocat;
- negociază contractele comerciale respectând politica de ofertare a companiei;
- realizează diverse analize și rapoarte de vânzări;
- promovează imaginea companiei în relațiile cu clienții;
- respectă politicile și procedurile companiei, identificand daca este cazul, noi modalități de optimizare a acestora.

CERINTE

- foarte bune abilitati de comunicare, ascultare, intelegere si empatizare;
- pasionat de domeniul auto, responsabil, proactiv si puternic motivat;
- flexibilitate in gandire si actiuni;
- atitudine pozitiva si abordare consultativa;
- tinuta decenta, ingrijita, manifesta amabilitate in adresare;
- capacitate de organizare și planificare a activităților;
- studii medii sau superioare;
- permis de conducere categoria B;
- cunostinte de Microsoft Office;
- disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- cunoştinţele de limba engleza - nivel mediu / avansat.

Constituie avantaj:
- buna cunoastere a pietei de specific: dinamica, trenduri, tendinte, concurenta;
- stapanirea tehnicilor de negociere si vanzare consultativa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial alcatuit din parte fixa si parte variabila corelata cu indicatorii de performanta;
- sesiuni de training si instruire specifica activitatii;
- telefon si acces la autoturism de serviciu;
- sistem de recompense si fidelizare a angajatului.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane.

Expertiza noastra acopera urmatoarele domenii:

• Recrutare si selectie de personal
• Training
• Consultanta si management al resurselor umane (sisteme de evaluare, analiza de climat organizational, managementul schimbarii, coaching managerial)

Pentru mai multe informatii despre companie si serviciile pe care le oferim va rugam sa consultati www.train2perform.ro.