Consultant Servicii Suport Clienti cu portugheza si engleza

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere Job:

ANTAL International Network Romania, Iasi Office - agentie de recrutare, cauta in vederea angajarii in orasul Iasi, pentru o companie straina in domeniul serviciilor IT:

Customer Service Advisor with Portuguese and English

Activitatile principale ale acestui job:
- asigura suportul tehnic initial pentru clienti, de la distanta, prin email si telefon;
- inregistreaza cerintele si problemele tehnice semnalate de acestia;
- ofera primele informatii și suport in vederea rezolvarii aspectelor mentionate de clienti, cele cu caracter general, urmand ca ulterior respectivele cerinte sa fie preluate pentru rezolvare de catre alte echipe de specialisti IT.
Tip job:
- pozitia este de tip full-time / cu norma intreaga;
- exista si posibilatea de lucru in sistem flexibil, pentru persoane care doresc sa lucreze part-time;
- programul de lucru este in 2 schimburi: dimineata si dupa amiaza;

CERINTE

Cerinte minime pentru angajare:
- cunostinte de limba portugheza – de nivel mediu spre ridicat; - conditie obligatorie
- cunostinte de limba engleza – de nivel mediu spre ridicat;
- cunostinte nererale, de un nivel de baza de utilizare a calculatorului, si a aplicatiilor uzuale MS Office ;

Aspecte care constituie avantaj pentru angajare:
- cunostintele de nivel avansat de limba portugheza cat si de engleza;
- alte limbi straine cunoscute, suplimentar in afara de limba portugheza si engleza;
- cunostinte avansate de utilizare a computerului si de functionare a sistemelor de operare Windows; notiuni generale de functionare ale echipamentelor de retea IT;

Precizare: pentru acest job nu sunt cerute cunostinte de programare IT, sau de reparare a componentelor de calculator (hardware);

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite:
- salarizare stimulativa; bonuri de masa; prime si bonusuri de performanta;
- asigurare privata suplimentara de sanatate;
- se ofera voucere pentru transport cu taxiul;
- se ofera cursuri platite de firma, de limbi straine, tehnice, alte finantari pentru studii si pentru sustinrea unui examene si obtinerea unor certificari;
- cresteri salariale bazate pe performante si evolutia profesionala;
- firma cu prezenta internationala; job stabil; angajare cu contract de munca;
- mediu de lucru placut, echipă tânără și dinamică;
- teambuidinguri;
- posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o prestigioasa companie internationala;

Important: numarul de posturi sunt limitate! Aplicati acum si trimiteti CV-ul:
officeiasi (arond) antal.com

Multumim pentru cei care vor aplica si mentionam ca vom contacta doar acei candidati care corespund profilului de candidat mentionat. Mult succes !