CONSULTANT FINANCIAR-Agentia Iasi

Met Life

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Desfasurare activitati de prospectare
-Respectarea tuturor standardelor agreate cu managerul direct si compania;
-Oferirea de servicii de analiza si identificare a nevoilor financiare personale.
-Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-un domeniu complex si de a o lasa mostenire.

CERINTE

-Domiciliul in Iasi;
-Studii superioare finalizate;
-Bune abilitati de comunicare si relationare;
-Personalitate sociabila, serioasa, motivata si orientata catre rezultate;
-Experinta in domeniul financiar si/sau al vanzarilor constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Program de formare profesionala si training-uri periodice la nivel avansat gratuit
-Instrumente de suport in activitatea de vanzare
-Pachet atractiv de remunerare,posibilitati de instruire antreprenoriat, oportunitati de atingere nivele superioare in cariera cu castiguri suplimentare si bonusuri
-Abonament medical pe familie
-Posibilitatea participarii gratuite la cel mai avansat sistem de training Emea in locuri de vis- Mauricius,Sydney, etc,cu performanti Met Life din lume,
Mai multe motive pentru a lucra impreuna
-Beneficii financiare unice;
-Produse inovatoare, flexibile si diversificate, orientate catre nevoile clientilor;
-Mediu deschis la diversitate si incluziune - capacitatea de a integra oameni din culturi organizationale
diferite;
Posibilitatea echivalarii nivelului de cariera in functie de experienta profesionala anterioara.
Participare la interviu de selectie prin depunere CV.

Metropolitan Life este parte din MetLife, Inc., una dintre cele mai mari companii de asigurari de viata din lume. Infiintata în 1868, MetLife ofera, la nivel global, asigurari de viata, planuri de pensii, beneficii pentru angajati si servicii de administrare a activelor. Cu aproximativ 100 de milioane de clienti, MetLife are operatiuni deschise in aproape 50 de tari și detine pozitii de conducere in piete din Japonia, America Latina, Asia, Europa si Orientul Mijlociu.

In Romania, Metropolitan Life are peste 17 ani de activitate pe piata de asigurari de viata. 2 milioane de clienti beneficiaza de asigurari de viata si pensii private obligatorii oferite de Metropolitan Life la nivel local.