Consilier Juridic

Everlight Solutions Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea asistentei juridice in activitatea curenta pentru toate societatile din grup si pentru toate punctele de lucru deschise
- Verificarea legalitatii actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare
- Intocmire contracte comerciale, conventii civile, acorduri de parteneriat
- Participarea la Adunarile Generale ale Asociaţilor
- Redactare acte constitutive, hotarari AGA, decizii asociat unic, decizii interne etc.;
- Intocmirea formalitatilor prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului;
- Asigurarea relatiei cu autoritatile (Guvern, ministere, ONRC, ANAF, ORDA etc.)
- Obtinerea de la organele si institutiile abilitate a avizelor si autorizatiilor necesare functionării legale, la termenele si în conditiile stabilite prin reglementările legale în vigoare
- Evidenta actelor normative si a legislatiei în vigoare si informarea conducerii societătii despre modificarile legislative

CERINTE

- studii superioare în domeniul juridic;
- experiență profesională - minim 1 an;
- inteligență peste nivelul mediu (capacitate de analiză și sinteză, memorie dezvoltată, judecată rapidă, capacitate de deducție logică);
- rezistență la oboseală și solicitări intelectuale;
- Persoana discreta, perseverenta, cu capacitate de asimilare rapida, atenta la detalii, capacitate de sinteza, abilitati de planificare si organizare, de a gestiona mai multe taskuri in acelasi timp, de a respecta termene limita;
- asumarea responsabilităților;
- adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situații de criză;
- spirit de echipă;

Everlight este o companie cu capital 100% romanesc, cu o experienta de peste zece ani pe piata, ce ofera solutii hardware, software si integrate. Cu sedii la Iasi si Bucuresti, compania a lucrat pentru parteneri din Romania si din strainatate activand in retail, IT, industria energetica si petroliera, publicitate, servicii, dar si pentru autoritati publice si institutii romane.Everlight are capacitatea de a implementa si dezvolta solutii software complete, optime, customizate. Desi o mare parte din proiectele noastre pe desktop development se bazeaza pe platforma Microsoft .NET, in functie de nevoile clientului dezvoltam si in Java, C / C++ , atat pe Windows, cat si Linux. Detinem expertiza in solutii web development, pentru care folosim tehnologii ca ASP.NET, PHP, XML, Jquery, Javascript, Silverlight. Am dezvoltat aplicatii diverse pentru GIS sau pentru piata de aplicatii mobile. Furnizam solutii pentru Server Management, Web Server Management, avem capacitati tehnice si know-how pentru operatiuni de Data Center