COMPANIA NOASTRA RECRUTEAZA AGENT BANCAR RETAIL PENTRU O BINECUNOSCUTA BANCA DE PE PIATA ROMANEASCA.Consilier Financiar / Coordonator Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
RESPONSABILITATI:
• Contribuie la implementarea politicii de grup cu referire la achiziţionarea/administrarea relaţiilor cu clienţii persoane fizice din categoria affluent (APF), conform segmentarii operate de banca
• Contribuie la atingerea obiectivelor stabilite de Divizia Retail Banking .
• Acţionează proactiv cu referire la activităţile de vânzare a produselor APF, pentru depasirea bugetului pe acest segment
• Creşterea portofoliului de clienţi persoane fizice (din categoria affluent, conform segmentarii clientelei):
• Păstrarea şi dezvoltarea portofoliului actual
• Creşterea portofoliului curent (pachete/produse speciale atât pe partea tranzacţională cât şi pe partea de creditare)
• Atragerea de noi afaceri prin promovarea activă a produselor destinate clienţilor persoane fizice
• Implementarea activităţilor de marketing aferente persoanelor fizice( APF) conform strategiei de grup.
• Oferă consultanţă clienţilor persoane fizice cu privire la diverse structuri/tranzacţii de finanţare
• Planificarea şi pregătirea vizitelor şi a finanţării ofertelor pentru clienţi

CERINTE

Pentru a te alatura echipei ai nevoie de:

Dedicare, implicare, comportament etic;
Abilitati de comunicare si persuasiune;
Atitudine pozitiva;
Perseverenta;
Disponibilitatea de a cunoaste oameni noi si de a interactiona cu ei;
Dorinta de a te dezvolta personal si profesional.
Orientare spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Cursuri de specialitate sustinute de traineri profesionisti
• Venituri fixe plus comisioane si bonusuri motivante;
• Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul unuia dintre cele mai mari grupuri financiare din Romania;
• Posibilitatea de a promova in cariera, intr-un mediu profesionist