Buyer international cu engleza si franceza

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
In calitate de Buyer in Veo, principalele tale misiuni vor fi :
• prospectarea prin telefon de noi parteneri, pentru a asigura dezvoltarea protofoliului de furnizori activi din sectorul sau din AMERICA DE NORD/ SUD si ASIA;
• constituirea si prezentarea catre Seful de produs din Tunisia a unui dosar de achizitie care sa contina toate detaliile referitoare la : cantitati marfuri, conditii de vanzare, esantioane si poze in vederea luarii unei decizii privind achizitia de marfuri ;
• urmarirea procesului de achizitie in scopul optimizarii si concretizarii acestuia, respectant astfel obiectivele stabilite de managerul direct
• negocierea conditiilor de cumparare cu furnizorii (pret, cantitate, termen de plata, conditii transport) cu respectarea conditiilor impuse de catre Seful de produs din Tunisia;
• crearea si actualizarea fiselor de furnizori din baza de date in vederea asigurarii corectitudinii informatiilor si facilitarea prospectarilor ulterioare;
• participarea la conferinte, prezentari de firme, targuri de specialitate in vederea prezentarii activitatii companiei si a detectarii de posibili parteneri printre furnizorii prezenti.

CERINTE

Esti o persoana foarte dinamica si comerciala? Atunci, alatura-te departamentului de Achizitii, la sediul nostru din Iasi.
Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :
1. Experienta de minim 1-3 ani in domeniul comercial (achizitii/vanzari);
2. Excelente abilitati de comunicare in limba engleza (nivel C1) ; cunoasterea limbii franceze va fi un avantaj ;
3. Bune abilitati de comunicare, de convingere prin telefon si negociere si capacitatea de a stabili o relatie de afaceri de calitate cu furnizorii;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
1.Formare la nivel internaţional;
2.Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes
3.Pachet salarial atractiv.

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.
Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.
Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !