Bucatar Frankly Palas Mall

SC FRANKLY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucratorul este responsabil cu prepararea produselor - burgeri, salate, supe cu respectarea retetelor;
Pregatirea legumelor, sosurilor si a altor ingrediente necesare.
Participa la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
Debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;
Participa activ la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului din dotare;
Tine cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;
Face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza ingredientele;
Indeplineste si alte sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii;

- Program flexibil, in ture;
- Instruire personal;
- Salariu si conditii de lucru atractive.
- Rezistenta la stres si/ sau rutina, stat in picioare.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Energie, ambitie si dorinta de a lucra intr- un mediu dinamic;
- Persoane comunicative si cu abilitate de a lucra intr- o echipa;
- Seriozitate si responsabilitate cu privire la locul si conditiile de munca;
- Respectarea procedurilor de curatenie si igiena.

DESCRIEREA FIRMEI

Despre Frankly – Seriously Friendly Gourmet Burgers
Lansat in aprilie 2014, Frankly este un brand prietenos si un fel responsabil de a privi mancarea urbana. Mizeaza pe un concept de mancare responsabila cu mediul si consumatorii, din ingrediente proaspete locale, prezentate transparent. Specializat in burgeri gourmet si retete ingenioase pentru salate si supe, Frankly vine pe piata din Iasi cu un concept de mancare indreptat spre healthy fast food, in ideea in care produsele sunt bine alese, sunt mereu proaspat gatite si este realmente un deliciu pentru noul tip de consumator urban.