bucatar

maf force srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregăteşte mâncărurile din reţetarul unităţii în conformitate cu standardele în vigoare
- Controlează frigiderele: calitate / termene de expirare pentru produsele existente şi spaţiile de lucru
- Monitorizează îndeplinirea standardelor HACCP (etichetare, curăţenie etc)
- Verifică stocurile de marfă / Stabileşte producţia
- Verifică şi respectă zilnic fişele tehnologice
- Controlează calitatea / cantitatea / aspectul produselor servite
- Completează fişele de consum , rapoartele de productie
- Intocmeste necesarul de materie primă; verifică materia primă cantitativ şi calitativ şi se asigură că va fi depozitată corespunzator.

CERINTE

- cunoaşterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
- cunoaşterea sortimentelor de alimente;
- rigurozitate în ceea ce priveste regulile de igienă în alimentaţia publică;
- seriozitate şi punctualitate.
- pasiune pentru domeniul culinar
- demonstrează creativitate culinară
- aptitudini de lucru în echipă, planificare, motivare, organizare;
- persoană energică şi dinamică;
- cursuri de calificare în domeniu prezinta un avantaj la angajare;
- experienţă de min 2 ani pe o poziţie similară.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri pentru implicarea activa in atingerea obiectivelor , propuneri aprobate pentru imbunatatirea serviciilor oferite;
- Evenimente de team building, training-uri si certificari ;
- Transport, masa si echipament de lucru asigurat;
- 50% discount la produsele noastre ( cu limita de suma);
- cadouri pentru ziua de nastere, Craciun.

Mamma Mia activează în trei locatii, respectiv o unitate de catering/banqueting si două restaurante situate în centrul Iaşului. O bucătărie de 300mp, utilată la standarde europene si un atelier de cofetarie/patiserie propriu deservesc departamentelor de catering şi livrări la domiciliu, având mereu la dispoziție 20 maşini dotate conform normelor şi un personal calificat, deschis şi flexibil, atribute ce fac posibilă livrarea gratuita a preparatelor în cel mai scurt timp.
Cu o capacitate de 175 locuri (în interiorul celor 2 localuri) şi 156 locuri pe terasele deschise pe toată durata sezonului estival, Mamma Mia face față cu succes cererii de pe piața ieşeană.
Spațiul de servire este compartimentat astfel încât clienții să se poata bucura de calitatea produselor comandate. Salonul de nefumători, aerul condiționat şi, mai ales, amabilitatea personalului, transformă o simplă masă într-o experiență culinară desăvârşită.