Asistent comercial

PRO INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea se desfasoara la Centrul de Anvelope - Service Roti din Iasi, sos. Bucium nr.5.
1.Promoveaza produsele si serviciile companiei;
2.Mentine/dezvolta relatiile cu clientii existenti;
3.Opereaza intrarile/iesirile de marfuri si servicii ale companiei (facturi si bonuri fiscale)
4.Gestioneaza numerarul si intocmeste registrul de casa zilnic;
5.Urmareste fluxul de intrari/iesiri marfa;
6.Contacteaza telefonic furnizorii;
7.Pregăteşte cererile de oferta catre furnizori;
8.Pregăteşte, procesează şi efectuează corect şi prompt comenzile ferme de marfuri către furnizori.
9.Redacteaza ofertele speciale pentru clientii companiei
10.Elaboreaza rapoarte de vanzari.

CERINTE

1.Domiciliul stabil in Iasi.
2.Experienta in domeniu de min.2 ani.
3.Foarte bune abilitati de comunicare si negociere.
4.Cunostinte operare WinMentor (de contabilitate primara);
5.Abilitati de a lucra cu calculatorul (MS Office, Internet Exporer)
6.Studii medii economice sau tehnice;
7.Persoana dinamica, organizata, responsabila si ambitioasa.

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant;
-Mediu de lucru dinamic, placut si atractiv.

PRO INVEST si-a inceput activitatea in 1998 ca distribuitor de etansanti siliconici, izolanti si spuma poliuretanica.
Din 2007 trendul de crestere al firmei s-a amplificat foarte mult prin lansarea pe piata a marcii proprii de etansanti siliconici si spuma poliuretanica: SUPER PRO, compania avand ca obiectiv dezvoltarea unei retele nationale de distributie.
De semenea, firma detine contracte de distributie cu marii producatori de anvelope, drept pentru care, din anul 2009, activitatea firmei se diversifica, prin deschiderea a doua service-uri de roti.
Mai multe detalii puteti obtine de pe site-ul www.proinvest.com.ro/www.superanvelope.ro