Asisitent comercial vanzari/achizitii

FRAROM INTERNATIONAL EST

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistă Directorul Comercial în dezvoltarea și implementarea campaniilor de vânzări/achizitii
- Întocmirea cererilor de ofertă și analiza ofertelor din punct de vedere comercial;
- Monitorizarea si intretinerea clientilor/furnizorilor existenti
- Dezvoltare clienti noi ;
- Analiza pieței pentru a propune și sugera îmbunătățirea gamelor de produse în raport cu evoluția obiceiurilor de consum (analiza prețurilor, trendurilor etc.);
- Realizarea targetului lunar în conformitate cu planul stabilit

CERINTE

- Studii superioare (Economice/Marketing)
- Foarte bune abilități de comunicare și relaționare personală;
- Foarte bune abilități de negociere și time management;
- Foarte bune abilități de organizare;
- Capacitate de analiză și sinteză;
- Abilități PC: MS Office (Excel și PowerPoint);
- Cunoștințe lingvistice: limba engleză –nivel mediu/ avansat, limba franceză –nivel mediu/avansat

BENEFICII OFERITE

-salariu fix + bonus de performanta
-masa calda la pranz
-decontare transport

Frarom International Est - companie cu capital privat român - francez, înființată în anul 1994, la Iași.

Din 1994 si până astăzi, compania noastră a trecut prin diferite etape de organizare, pași care i-au consolidat poziția pe piața națională de distribuție de accesorii și decoruri pentru casă, în game variate (baie, bucătărie, amenajări interioare, amenajări exterioare etc.) și produse pentru segmentul HORECA.