Reprezentant Vanzari

CORPORATE SALES TELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Stabileste prioritati
- Realizarea si prezentarea bugetelor esimative catre client
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice ;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Studii superioare de finalizate (studii de specialitate avantaj)
- Minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

PARTENER B2B - TELEKOM ROMANIA