Angajez Brutar si Patiser

Boulangerie Alexandre

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate Comerciala(Brutarie Artizanala) nou infiintata cu 2 posturi libere, angajeaza:
1 Brutar
1 Patiser

- receptia, depozitarea, pregatirea si dozarea materiilor prime si a materialelor necesare produselor de panificatie;

- sa proceseze materiile prime si ingredientele (faina, drojdia, apa, sarea, etc);

- sa faca diferite aluaturi si mixturi conform retetei de productie;

- sa produca si sa aplice decoratiuni pe produsele de panificatie;

- urmarirea fermentarii si prelucrarea aluatului;

- formarea aluatului in formele specifice fiecarei retete in parte;

- executarea coacerii produselor de panificatie;

- pregatirea produselor in vederea stocarii/livrarii/vanzarii;

- respectarea procedurilor si metodelor provizionate de superiori;

- sa curete si sa intretina blatul de lucru si echipamentele folosite in procesul de fabricatie;

CERINTE

Experienta in domeniu este obligatorie.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Se asigura Contract individual de munca.
Program 8 ore/zi Luni - Sambata.

Societate Comerciala nou infiintata ce va activa in domeniul de productie, produse de brutarie artizanala si Patiserie.