Angajare Inginer constructor - proiectare

DADM PILLARS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Biroul de proiectare DADM PILLARS Iași dorește să își extindă echipa cu un coleg/o colegă inginer licențiat/ă în domeniul Inginerie Civilă.

Atribuțiile specifice postului includ:
- centralizarea și verificarea documentelor pentru fiecare proiect;
- solicitarea de documente și clarificări ale acestora, dacă este cazul, de la elaboratorii pe specialități;
- pregătirea dosarelor cu documentația pentru obținerea avizelor și acordurilor solicitate prin certificatul de urbanism;
- participarea la întocmirea documentației pentru studiile de fezabilitate;
- menținerea în permanență a legăturii cu membrii echipei/colaboratorii în vederea finalizării cu succes a proiectelor;
- consultarea cu regularitate a legislației aplicabile proiectelor de investiții vizate.

CERINTE

Experiență profesională solicitată:
- 1-3 ani experiență în proiectare sau execuție;
- experiența în proiectare reprezintă un avantaj.

Ne dorim o persoană care să se definească prin:
- spirit de observație și maximă atenție la detalii;
- conștiinciozitate și un dezvoltat simț al responsabilității;
- bune abilități de comunicare și exprimare;
- profesionalism în contactul cu partenerii și în cadrul echipei;
- bază solidă de cunoștințe de inginerie și dorință de perfecționare;
- cunoștințe de utilizare la nivel de bază a următoarelor programe: AutoCad, Word, Excel.

CV-urile pot fi transmise prin e-mail la adresa dadm.pillars@gmail.com.

BENEFICII OFERITE

Suntem o echipă tânără, dedicată, cu spirit evolutiv și asigurăm: un mediu de lucru prietenos, îndrumare și coordonare, încurajarea inițiativelor, remunerație motivantă, acces la logistică.

Suntem o echipă dinamică şi tânără, specializată în proiectare şi consultanţă tehnică pentru construcţii civile, fiind formată din arhitecți și ingineri proiectanţi cu experiență pe specialități. Oferim servicii de proiectare pentru toate fazele necesare până la obţinerea autorizaţiei de construcţie (DTAC), cu detalii de execuţie şi devize de lucrări, inclusiv asistenţă tehnică pe parcursul execuției lucrărilor. Ne recomandă numeroasele proiecte întocmite, multe dintre ele finanţate prin fonduri europene, realizate printr-o excelentă colaborare cu beneficiari publici și privați din județele Iași, Botoșani, Neamț, Suceava și Vaslui, prin intermediul cărora am contribuit cu o viziune proprie la proiectarea și execuția în Regiunea de Dezvoltare Nord-Est a unor construcții la standarde europene.