Angajam Bucătar/ Ajutor bucătar pentru restaurant de tip fast food

Sc Man Nico SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare;
-sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date.
-sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;
-indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.
--face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.

CERINTE

-experienta minim 1 an

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa
-decontare transport

Suntem un restaurant de tip fast food orientat către mâncare de cea mai înalta calitate. Toate ingredientele pe care le folosim sunt proaspete si de cea mai buna calitate. Produsele de baza pe care le comercializam sunt din carne proaspăta de vita si de pui.