Angajam agent turism cu sau fara experienta

ROYAL TOURS INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL
Domiciliu stabil in Iasi
-Abilitati de comunicare, relationare si exprimare;

- Persoana organizata, punctuala, constiincioasa si responsabila;

- Minimum studii superioare ;
- Cunostinte temeinice de operare pc & microsoft office;

- Atitudine profesionala la telefon si in sediu;
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie avantaj);
- Comunicativitate, seriozitate, punctualitate, persuasivitate, initiativa, atentie distributiva, dorinta de lucru in echipa;
- Ordonat, organizat, punctual.

- Capabil sa respecte dead-line-urile.

- Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa.

- Atentie sporita la detalii

- Pro-activ

- cunoastinte solide despre Romania, istorie- geografie;
-cunostine de istorie, cultura, etnografie si geografie legate de Romania si strainatate .

CV- urile se trimit pe adresa royal_turism@yahoo.com

Royal Turism - Iasi,
travel agency
Iasi, Str. Garii, nr. 5
Tel/Fax: +40-232-210440
Tel RDS: +40-332-425405
Mobil: +40-733-044444
+40-745-853170
royal_turism@yahoo.com
office@royalturism.ro

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII

Agent Turism
- Identificarea potentialilor clienti;

- Generarea de new bussines, clienti noi;
- Gestionarea portofoliului de clienti actual
- emiterea biletelor de avion si autocar;
- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic;
 Va prelua si prelucra prompt ofertele si va contacta rapid clientii
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice si FIT/grupuri ;

- Efectuarea de rezervari hoteliere interne si externe

- Emiterea documentelor de calatorie;

- Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia;
 (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);
- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi;

- Contactarea furnizorilor interni si externi (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia;

- Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism si ticketing;

- Informarea managerului si punerea in practica a deciziilor acestuia;
- Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Salariu fix + bonusuri

Agenţie touroperatoare ROYAL TURISM, cu o experienţă de 15 ani în turism

Dacă nu aveţi timp să veniţi la agenţie, noi ieşim în întâmpinarea dumneavoastră venind cu:

- bilete de avion la toate companiile de linie sau low-cost, cu plecări din orice aeroport din lume cu companiile Tarom, Lufthansa, British Airways, KLM, Air France, Austrian Airlines, Delta Air Lines, Alitalia, Czech Airlines, Lot, Olimpic Airlines, Aegean, Tap Air şi multe alte companii, special pentru tine, familia şi prietenii tăi;

- puteţi alege şi cursele aeriene “low cost”: BlueAir, WizzAir, Germanwings, Aerlingus, Easy jet, Vueling, Ryanair;

- sejururi în Antalya şi Corfu cu avionul din Iaşi;
- circuite cu plecare din Iaşi, Bucureşti sau alte oraşe;
- programe pentru seniori în Costa Brava, Costa del Sol, Palma de Mallorca, Tenerife, Cipru şi Israel;
- excursii externe pentru grupuri, tabere şcolare sau turişti individuali;
- vacanţe exotice şi croaziere;
- cazare în hoteluri din marile oraşe ale lumii;
- cazare în hoteluri din România la tarife speciale de agenţie;
- sejururi şi programe de week-end, sejururi pentru odihnă şi tratament pe litoralul românesc, în staţiuni montane şi balneo climaterice;
- închirieri de maşini, bilete de autocar;
- asigurări medicale de călătorie, RCA;