Agent de vanzari

SUPERCERAMICA

20-08-2014 | EXPIRA LA 22-08-2014

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza planul zilnic de vanzari.

- Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.

- Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza.

- Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.

- Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.

- Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.

- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.


CERINTE

� experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari;
� capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
� personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
� fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);
� cunostinte de limba italiana;
� cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
� permis de conducere categoria B.


BENEFICII OFERITE

masina de servici


DESCRIEREA FIRMEI

IMPORTATOR SI DISTRIBUITOR DE GRESIE SI FAIANTA,MOZAIC PARCHET, OBIECTE SANIRE,CAZI SI CABINE DE DUS, USI DE INTERIOR SI EXTERIOR,MOCHETA, TAPET, MOBILIER BAIE, BUCATARIE, DORMITOARE, LIVING-URI, ASCENSOARE DE PERSOANE SI MARFA, PLATFORME PENTRU PERSOANE CU DIZABILITATI, TOATE MADE IN ITALY