Analist Credite PF-PL

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura tratarea dosarelor de credit/ angajamentelor cu/ fara garantii imobiliare pentru clienti persoane fizice si respectiv a creditelor/angajmentelor pentru profesiuni liberale conform cadrului procedural;
- Analiza angajamente;
- Prelucrare date angajamente in sistemele informatice;
- Redactare si verificare documente de aprobare (ex. notificare, etc.);
- Verificare corectitudine intocmire cereri polite de asigurare;
- Inregistrare si verificare comisioane, etc.
- Asigura intocmirea si transmiterea documentatiilor in relatia cu Fondul de Garantare;
- Asigura actualizarea bazelor de date interne CRSC;
- Asigura respectarea prevederilor documentelor normative privind supravegherea permanenta;
- Efectueaza analiza renegocierilor si restructurarilor de credite;
- Realizeaza analiza rezultatelor financiare ale societatii in vederea luarii in calcul a veniturilor din dividende sau din salarii obtinute la propria firma(daca este cazul;
- Efectueaza alte operatiuni in conformitate cu prevederile cadrului normativ al Bancii, in care este mentionata functia respectiva.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta 1 an pe un post similar
- Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
- Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar

Profil:

- Abilitati privind capacitatea de analiza si sinteza,
- Dinamism, initiativa si proactivitate
- Precizie si responsabilitate in actiuni ;
- Organizare si planificare personala, orientare catre rezultate;
- Putere de munca, capacitate de lucru in conditii de stres;
- Spirit de echipa, fiind capabil si de actiune independenta;
- Orientare spre rezultat;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- Tip de contract: Contract pe perioada determinata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.