AGENT TURISM

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei concepe programe turistice care vor fi trimise catre vanzare departamentului responsabil;
Vei coordona si urmari intreg procesul de servicii turistice conform programului conceput ( rezervari, intocmire documente fiscale si de calatorie, obtinere vize) mentinand o buna colaborare cu departamentul de vanzari;
Vei intocmi cu meticulozitate documentatia de informare pentru clienti precum si mapele de calatorie;
Vei prelua si procesa solicitarile venite din partea clentilor;
Vei stabili contacte cu diferite companii partenere/furnizoare;
Vei negocia cu partenerii si furnizorii in vederea obtinerii celor mai bune tarife;

CERINTE

Studii superioare in domeniul turismului;
Experienta de 1-3 ani in turism extern - reprezinta un avantaj;
Cunostinte solide in operarea sistemelor de rezervari, specifice industriei turistice;
Va cunoaste limba engleza la un nivel avansat;
Va avea cunostinte solide de geografie;
Disponibilitate pentru deplasare in tara si in strainatate;

Experienta in crearea de programe turistice non - europene - reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Un job pe perioada nederminata;
Un salariu real competitiv in piata specifica turismului;
O grila corecta de evaluare a performantelor;
Un mediu de lucru organizat cu ajutorul sistemelor de task management;
Posibilitatea de avansare in cariera.