Agent de vanzari - Telesales

Daris Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea potentialilor clienti din mediul on-line si din bazele de date existente in companie;
- Contactarea telefonica a potentialilor clienti;
- Interactiunea telefonica cu clientii pentru a le oferi informatii despre produse (masini si utilaje de prelucrare a lemnului si metalului sau utilaje zootehnice) si despre campanii;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de prospecti/clienti - magazine de desfacere
- Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare in cadrul convorbirilor telefonice de vanzari;
- Intocmirea rapoartelor de activitate zilnica/saptamanala si transmiterea acestora catre superiorul ierarhic;

CERINTE

- Experienta in vanzari;
- Experienta anterioara in activitate de telesales – constituie un avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare si persuasiune, limbaj fluent, vocabular bogat si expresiv;
- Orientare catre rezultat si capacitate de organizare. Intelegerea importantei clientului;
- Bune cunostinte de operare pe calculator (Word, Excel, Outlook, etc.);

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + bonusuri in functie de rezultate

Daris Consulting recruteaza acest post pentru un client cu peste 20 de ani de experienta in comercializarea de unelte, scule, utilaje si echipamente.

Pentru a sustine dezvoltarea viitoare, firma isi mareste echipa cu doi Agenti de vanzari - Telesales, care sa dezvolte portofoliul de clienti si sa asigure relatia cu cei existenti.