Agent de Turism

S.C SUNAIR CONSULTING S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Sarcini si atributii de baza :
Executa lucrarile specifice activitatii de realizare a serviciilor de outgoing, incoming, ticketing;
Asigura interfata cu clientul la derularea proceselor de prestare servicii de turism.

CERINTE

Consilierea clientului in definirea necesitatilor si conceperea in mod creativ a solutiilor turistice in functie de necesitatile/solicitarile acestuia;
Vanzarea de programe turistice proprii dar si de la alti touroperatori ; Derularea activitatilor pentru efectuarea circuitelor/sejururilor turistilor romani in strainatate;
Conceperea unor programe la cerere si pachete de servicii pentru simpozioane, conferinte, misiuni economice etc;
Conceperea de programe turistice pentru piata externa;
Derularea activitatilor de realizare a asigurarilor medicale;
Contractarea serviciilor turistice cu prestatorii interni si externi si a serviciilor de transport turistic;
Efectuarea rezervarilor, pe rutele stabilite conform programelor, pentru grupurile organizate de turisti sau oameni de afaceri;
Derularea contractelor incheiate cu prestatorii interni si urmarirea platilor;
Derularea contractelor incheiate cu prestatorii externi, urmarirea si verificarea incasarilor si platilor;
Studierea pietei specifice domeniului, si stabilirea pretului la excursii interne;
Promovarea vanzarilor prin agentia proprie si prin agentii revanzatoare;
Intocmirea si mentinerea la zi a situatiilor de evidenta a vanzarilor structurate in functie de serviciile oferite;
Intocmirea documentelor necesare turistului pentru serviciile cumparate (factura fiscala, chitanta, document de calatorie, bilet, bon de comanda, contract cu turistul,voucher);
Urmarirea deconturilor;
Efectuarea altor servicii turistice;
Realizeaza alte lucrari si indeplineste alte sarcini specifice activitatii sale.
Cunoasterea in detaliu a programelor turistice, serviciilor de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei si a agentiilor partenere;
Solicitarea documentatiei /informatiilor de specialitate, pastrarea, studierea si insusirea acesteia.
Cunoasterea si aplicarea documentatiei / informatiilor de specialitate : prestari servicii turism, legislatie, documentatii organizatorice, etc, necesare efectuarii activitatilor si lucrarilor in bune conditii;
Intocmirea tuturor documentelor si/sau inregistrarilor calitatii aferente activitatii sale.
Mentinerea unor legaturi stranse cu clientii si informarea acestora despre conditiile de inscriere si calitatea serviciilor oferite;
Efectueaza operatii de autocontrol in timpul derularii proceselor de prestare servicii.

Agentul Ticketing se ocupa in principal de culegerea si oferirea de informatii in relatia directa cu clientul, rezervarea de bilete de calatorie, tarifarea serviciilor prestate, emiterea de documente financiar-contabile, emiterea si preschimbarea de documente de calatorie, gestionarea biletelor si a altor bonuri de valoare, intocmirea decontului de incasari, mentinerea schimbului de informatii cu alte companii sau compartimente ale organizatiei.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de performanta.Salariu peste media din industria de travel.

Agentia de turism Book & Travel va confera nu numai profesionalism si seriozitate, dar si posibilitatea de a rezerva cazarea pentru sejurul dumneavoastra in Bulgaria de acasa sau de oriunde v-ati afla. Avand o bogata oferta de servicii, Book & Travel va ajuta pas cu pas in gasirea vacantei potrivite pe litoralul bulgaresc.