Absolvent Studii Economice

SC Service Grup SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Răspunde de evidenţa contabilă primară a societaţii.

• Asigură întocmirea, circulaţia şi păstrarea documentelor primare care stau la baza înregistrarilor contabile (facturi, chitante, bonuri fiscale, avize, note de intrare-receptie etc;

• Asigură ţinerea la zi a evidenţei intrărilor si ieşirilor, întocmirii corecte şi la timp a documentelor specifice, precum şi a respectării măsurilor stabilite referitor la circulaţia documentelor utilizate la efectuarea înregistrarilor contabile primare.

• Asigură evidenţa gestiunilor de valori materiale şi a bonurilor de consum, verificarea stocului la sfirsitul lunii.

• Răspunde de intocmirea registrelor contabile zilnice (Registrul de casă, Nota de recepţie, Raportul de gestiune, Fişa de magazie, Foaia de prezenţă, etc.);

• Opereaza documentele contabile primare primite în firmă : facturi de intrări marfa/materiale/servicii, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi ;

• Opereaza documentele contabile primare de ieşire : avize de expediere, facturi iesire, etc. si tine evidenţa clienţilor neincasaţi precum şi a încasărilor.

• Efectuează inventarierea furnizorilor şi clienţilor pe baza extraselor de cont şi confruntă datele cu evidenţa primară.

• Îndosariază documentele cu care lucrează şi supervizează arhivarea lor precum şi salvarea datelor informatice.

• Editari documente (adrese, adeverinte, procese-verbale, oferte,decizii, contracte prestati servicii,acte aditionale, dosare licitatii, devize de lucrari...)

• Preluarea sesizarilor de service venite din partea clientilor companiei si transmiterea lor catre tehnicienii de service .

CERINTE

• Absolvent de studii medii sau superioare cu profil economic
• Cunostinte de operare PC (Windows, MS Office).
• Cunoasterea programului de contabilitate Nexus reprezinta un avantaj
• Limba engleza – nivel mediu (Scris – Vorbit)
• Sa fie o persoana serioasa, corecta, responsabila, atenta la detalii
• Abilitati bune de comunicare cu clientii firmei
• Disponibilitate la program flexibil
• Integrare rapida in colectivul existent

BENEFICII OFERITE

• Salar fix
• Bonusuri in functie de performanta
• Telefon mobil
• Laptop

Service Grup este o companie din Iasi ce are ca domeniu de activitate comercializarea si intretinerea copiatoarelor, imprimantelor, calculatoarelor si al altor echipamente de birou.Partener Konika Minolta