sofer autocamion/masina mare tonaj

SC ECO EURO OIL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Soferul raspunde personal de:
- integritatea autovehiculului pe care il are in primire;
- integritatea marfurilor transportate;
- cheltuirea judicioasa a sumelor primite ca avans de deplasare;
- intretinerea autovehiculului, ceea ce presupune:
. efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei si filtre, gresarea elementelor ce necesita aceasta operatiune;
. exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructinule prevazute in cartea tehnica a acestuia.
- Soferul va raspunde personal in fata organelor in drept (politie, vama) de marfurile transportate si netrecute in documentele de transport.
- Soferul va raspunde in fata legii pentru pagubele cauzate firmei din vina sa .

CERINTE

-Permis de conducere categoria B, C, E
- Atestat sofer profesionist transport marfuri generale
- Atestat ADR (marfuri periculoase)
- Card pentru tahograf digital
- Aviz medical, aviz psihologic si fisa de aptitudini valabile
- Cunostiinte minime de mecanica auto si intretinere a camioanelor
- Constituie avantaj cunosterea unei limbi de circulatie internationala – la nivel conversational (engleza, germana)
- Cinstit, ordonat, dinamic, respectuos.

BENEFICII OFERITE

- Salar atractiv ;
- Masina, telefon;
- Echipa tanara, dinamica;
- Mediu de munca placut;

Compania are ca obiect principal de activitate furnizarea de servicii privind managementul integrat al deseurilor -COLECTARE, TRANSPORT, STOCARE TEMPORARA , TRATARE, VALORIFICARE DESEURI PERICULOASE pentru care detinem Autorizatia de Mediu.