Ingineri chimisti/textilisti - VOPSITORIE FINISAJ

SC UCO TESATURA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-functie incadrare:inginer CHIMIST/TEXTILIST
-program de lucru : in schimburi
- realizeaza planificarea productiei si/sau o urmareste pe schimbul sau;
- trebuie sa aiba o idee clara despre industria textila(procese de finisare, sanforizare,acoperire, inalbire,, printare, imprimare; termo-fixare);
- analiza chimica (masurarea pH-ului din tesatura, duritatea apei, realizeaza titrarea pentru a asigura rezistenta unei substante chimice; etc.);
- verificarea stocului si consumului de produse chimice;
-are in subordine 10-12 persoane;
-urmareste atingerea valorilor de productie impuse;
-tine contact permanent cu persoanele din subordine si detine activitatea desfasurata de acestia: tehnicieni, operatori, personal auxiliar;
-verifica parametrii masinii si o adapteaza in functie de necesitatea produsului;
-este responsabil de calitatea materialului prelucrat pe tura lui;
-tine legatura cu departamentul de intretinere prin furnizarea de informatii/feedback pentru orice reparatie a masinii;
-verifica parametrii materialului prelucrat conform parametrilor ;
-supravegheaza pregatirea chimica si toate celelalte activitati ale departamentului;
-se supune si respecta instructiunile superiorilor;

CERINTE

-studii superioare absolvite in domeniul textil (filatura-tesatorie; finisaj sau tehnologie textila);
-cunostinte teoretice solide despre fluxul tehnologic ;
-cunoastere limba engleza la un nivel conversational ;
-utilizare calculator (office si word);
-capacitate si dorinta de invatare permanenta;
-aptitudini manageriale.

BENEFICII OFERITE

-salariu negociabil care in timp va fi corelat cu performanta;
-bonuri de masa;
-beneficiaza de pregatire o perioada de 3 luni;
-cazare si toate cheltuielile aferente (intretinere si utilitati) sunt suportate in totalitate de companie

UCO TESATURA are ca obiect de activitate productia de tesaturi din bumbac si tip bumbac(Denim).Societatea are urmatoarele departamente: preparatie-urzit, vopsitorie-incleiere (in fir), tesatorie, finisare si controlul calitatii.