Inginer textilist - cercetare dezvoltare textila

SC UCO TESATURA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-functie incadrare:inginer textile
-program de lucru : 8 ore/zi;
-urmareste atingerea valorilor de productie impuse;
-tine contact permanent cu persoanele din subordine: tehnicieni, operatori, personal auxiliar;
-este subordonat sefului direct

CERINTE

-studii superioare absolvite in domeniul textil (filatura-tesatorie sau tehnologie textila);
- candidatul va lucra impreuna cu departamentul de productie si cu departamentul de vanzari;
- candidatul trebuie sa efectueze diferite atributii in dezvoltarea produsului in departamentele de vopsitorie, coating, si laboratorul de printat;
- urmarirea noilor produse in raport cu fiecare departament in parte;
- comunicarea cu diversi furnizori din intraga lume, in ceea ce priveste dezvoltarea si achizitia de fir;
- sa pastreze o evidenta clara pentru o varietate mare de produse de dezvoltare in ceea ce priveste urzitorul, vopsitoria, tesatoria, finisajul, inspectia, departamentul de sampling, etc.
- crearea de diferite articole noi in sistemul de operare SOLIN, si actualizarea specificatiilor tehnice din sistem;
- comunicarea cu: productia din Giurgiu, departamentul de vanzari si Marketing din Belgia, agenti din diferite tari europene;
-cunoasterea limbii engleze, scris - vorbit - obligatorie

-utilizare calculator (office si word);
-capacitate si dorinta de invatare permanenta;
-aptitudini manageriale.

BENEFICII OFERITE

-salariu negociabil care in timp va fi corelat cu performanta;
-bonuri de masa;
-beneficiaza de pregatire o perioada de 3 luni;
-cazare si toate cheltuielile aferente (intretinere si utilitati) sunt suportate in totalitate de companie

UCO TESATURA are ca obiect de activitate productia de tesaturi din bumbac si tip bumbac(Denim).Societatea are urmatoarele departamente: preparatie-urzit, vopsitorie-incleiere (in fir), tesatorie, finisare si controlul calitatii.