Farmacist Sef

Companie de recrutare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:
- Intocmirea si verificarea situatiilor / documentelor financiare si raportarea oricaror modificari in activitatea farmaciei;
- Verificarea dozelor si asigurarea ca medicamentele sunt eliberate si etichetate in mod corect si in conditii de mediu si de siguranta corespunzatoare;
- Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, insotita de informarea si consilierea adecvate pentru fiecare pacient;
- Ofera consiliere si consultanta pacientilor cu privire la tratamentul afectiunilor minore si a posibilelor efecte secundare ale medicamentelor sau intervenite in urma interactiunii cu alte medicamente sau tratamente;
- Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase, a produselor igienico-cosmetice, precum si a dispozitivelor medicale, raspunzand de calitatea acestora;
- Raspunde de activitatea din farmacie;
- Respecta principiile eticii si deontologiei profesionale.

CERINTE

Candidatul dorit trebuie sa intruneasca urmatoarele cerinte:
- Studii superioare finalizate de farmacie;
- Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs;
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste buna practica farmaceutica;
- Cunostinte de Microsoft Office;
- Experienta in pozitia de farmacist sef de cel putin un an reprezinta un avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
- Capacitati de ascultare si de consiliere a pacientiilor;
- Disponibilitatea de a parcurge un traseu mai lung pana la locul de munca poate fi considerata un avantaj;
- Spirit de initiativa, orientare catre rezultat, persuasiune, entuziasm, calm;
- Abilitati de coordonare precum si de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv si competitiv cu ceea ce se ofera pe piata de specialitate;
- Mediu de lucru profesionist.

Clientul nostru isi doreste sa primeasca in echipa sa profesionisti care sa trateze cu seriozitate activitatea pe care o vor desfasura. Mai mult decat atat, mediul de lucru este unul care incurajeaza dezvoltarea individuala si cea a echipei, care ofera posibilitati de dezvoltare profesionala pentru fiecare angajat si in care etica si respectul sunt doua din valorile de baza pe care se construiesc relatii de durata, de incredere si cu multe avantaje de ambele parti.