Consilier Echipa Transversala Suport

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Asigura inlocuirea persoanelor absente prin preluarea atributiilor urmatoarelor functii :
 Consilier de clientela :
- Dezvolta portofoliul de clienti, gestioneaza si optimizeaza relatia cu acestia ;
- Prospecteaza piata in vederea atragerii de noi clienti; Aplica politica comerciala a Bancii.
 Operator ghiseu ;
- Efectueaza operatiunile de ghiseu pentru clientela Retail si/sau Comerciala ;
- Asigura vanzarea produselor si serviciilor catre clientela Retail si/sau Comerciala.
 Administrator mijloace de plata ;
- Asigura prelucrarea operatiunilor cu instrumente de plata in lei si devize emise/primite de clienti;
- Proceseaza operatiunile sensibile legate de mijloace de plata (popriri, CIP etc.)

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Cunostinte economice generale
- Cunostinte bancare generale
- Operare calculator
- Operare numerar
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
- Detinator permis auto

Profilul candidatului:

- Orientare spre client
- Comunicare
- Abilitati de vanzare si persuasiune
- Cooperare, lucru in echipa
- Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
- Organizare si responsabilitate
- Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
- Orientare spre rezultat
- Atentie la detalii, acuratete

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.