Responsabil Agentie Gherla

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Conduce si coordoneaza activitatea Agentiei in vederea atingerii obiectivelor Grupului si ale Bancii.
- Este responsabil de realizarea bugetului repartizat, in conformitate cu obiectivele strategice ale Bancii si ale Grupului;
- Elaborează şi urmăreşte aplicarea planului de acţiuni comerciale; coordoneaza procesul de vanzare şi promovare a produselor bancare;
- Conduce, anima, controleaza si motiveaza echipa din cadrul Agentiei pentru indeplinirea obiectivelor si asigurarea calitatii demersurilor comerciale;
- Indeplineste rolul de principal consilier de clientela si gestioneaza un portofoliu propriu de clienti Retail si/sau Comerciali si rezolva problemele aparute in gestiunea portofoliilor de clienti
- Urmareste riscurile si optimizarea rentabilitatii (VNB si RBE) Agentiei pe care o conduce;
- Stabileste si evalueaza obiectivele individuale de performanta ale salariatilor din subordine; sprijina actiunile de formare necesare acestora;
- Asigura activitatea de supervizare operatiuni, se asigura de actualizarea mandatelor si a competentelor de angajare patrimoniala, alocarea drepturilor de acces aplicatii informatice, drepturi de acces tezaur/casa de bani, acces in Agentie, functionarea sistemelor de securitate, etc.

CERINTE

-Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara (Responsabil sau Consilier Clientela cu atributii de responsabil);
-Experienta in coordonarea unei echipe;
-Cunoasterea produselor si serviciilor bancii ;
-Cunoasterea documentelor normative ale bancii ;
-Cunostinte economice, legislative, fiscale, in legatura cu domeniul bancar.
-Cunostinte informatice : Word, Excel, PPT
- Cunoasterea limbilor straine engleza/ franceza constituie un avantaj;

Profilul candidatului:
- Aptitudini de coordonare si motivare;
- Spirit de initiativa;
- Abilităţi comerciale şi orientare spre client;
- Orientare spre rezultate ;
-Adaptabilitate, eficienta şi capacitate de analiza;

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Posibilitatea de a vă alătura unei echipe de profesionişti.
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.