Sudor

abakus Personal GmbH & Co. KG

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea sudurii MIG/MAG/WIG
- sudează și execută construcții metalice în conformitate cu desenul tehnic
- materiale: fier, inox, aluminiu

CERINTE

- cunsotinte solide ca sudor MIG/MAG/WIG
- certificate valabile de sudor reprezintă un avantaj
- cunoștințe în citirea desenelor tehnice
- cunoașterea limbii germane la nivel de comunicare
- permis de conducere (masina personala prezinta avantaj major)

BENEFICII OFERITE

- 200 Euro Startbonus pentru noii lucrători care se achită după trei luni de angajare
- angajare de lungă durată cu toate beneficiile unui contract de muncă german direct la abakus
- Salariu atractiv: 1800-2.000€ Net/lună (in functie de experienta si cunostintele de limba germana)
- Cazare gratuită, curată şi ordonată, închiriată şi plătită de aba/abakus
- Asigurare medicală, asigurare în caz de accidente, asigurare de șomaj și asigurare de pensie
- orele suplimentare se plătesc cu un bonus de 25%
- posibilitatea de avans săptămînal
- salariu punctual
- concediu plătit 24-30 zile/an (în dependență de durata angajării)
- 150-300 Euro bonus de Crăciun (în dependență de durata angajării)
- 150-300 Euro bonus de vacanță (în dependență de durata angajării)
- Persoană de contact și suport în limba română
- Suport la depunerea cererii pentru alocație “Kindergeld” 190€ lunar/copil
- Pachetul social de care puteți beneficia fiind angajat în Germania

abakus România este departamentul de recrutare al grupului german de companii abakus în România.

Grupul abakus este o companie fondată in 1998, cu 18 locații în Germania ce oferă servicii de personal. Scopul nostru este să oferim angajaților noștri siguranță, corectitudine, o atenție personală și individuală la nivel local.

Avantajul dumneavoastră dintr-o privire: Nu suntem ca multe agenții care trimit doar CV-ul dumneavoastră la numeroase companii. Noi cei de la abakus suntem angajatorul dumneavoastră german care vă angajează direct în compania noastră cu un contract de muncă german. Astfel, va garantăm siguranță, continuitatea, servicii de primă clasă și o colaborare directă, fără intermediari.