Stivuitorist pentru una dintre cele mai mari companii de logistica si transport din Germania.

Good Winds HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contract de munca permanent cu statul german;
- Concediu anual platit de 4 saptamani;
- Program de lucru saptamanal minim 35 ore;
- Orele suplimentare sunt platite separat;
- Depasirea targetelor se bonuseaza corespunzator;
- Cazare asigurata de angajator, cu toate utilitatile si facilitatile incluse;
- Transport zilnic catre si de la locul de munca;
- Transport Romania – Germania asigurat de angajator la angajare, cat si in vacanta;

Detalii:
- Locul de munca va fi in Germania – Hamburg – la depozitele de logistica ale contractorului;

CERINTE

- Diploma de calificare ca si stivuitorist;
- Limba engleza la nivel conversational bun;
- Experienta de minim un an in exploatarea si utilizarea unui stivuitor;

BENEFICII OFERITE

- Contractul de munca cu statul german va da posibilitatea sa:
o beneficiati de o indemnizatie pentru copii dumneavoastra de aprox 200 eur/luna/copil;
o persoanele casatorite vor benefica de clasa fiscala minima;
o impozitul va fi platit in Germania;

GOOD WINDS Recruitment & HR Solutions este specializată în plasarea de personal calificat în Germania, precum și în alte țări din vestul Europei, oferta îndreptându-se, în special, către branșa tehnică..