Specializare în Germania pentru absolvenţii de liceu

Makro-Mikro Consulting GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam tineri absolventi de liceu, cu bacalaureat, interesati sa urmeze cursurile unei scoli postliceale de asistenti medicali specializati pentru camine de batrini in Germania.

CERINTE

- liceu terminat

BENEFICII OFERITE

Vi se asigura cursuri intensive de limba germana in Romania pe o perioada de 5 luni inaintea plecarii in Germania.

Intreaga scolarizare este suportata de noi inclusiv bursele lunare de studii.
Veti beneficia de garantia unui post in sistemul medical german la finalul studiilor si veti avea de asemenea doua drumuri pe an platite Germania-Romania-Germania.

Cursurile sunt similare cu cele ale unei postliceale in Romania, se intind pe o durata de trei ani si au pe linga partea teoretica si stagii practice, unde veti avea ocazia sa va cunoasteti viitorul angajator si sa va integrati deja in colectivul acestuia.

Daca aveti intre 18 si 27 de ani si nu ati mai absolvit cursurile nici unei postliceale in Romania, va asteptam cu un cv pe adresa office@makro-mikro.eu sau la numarul de telefon Romania: 0040-(0)742109842, Germania: 0049-(0)151-46758176

Erna-Scheffler-Str. 1a
51103 Köln

Email:office@makro-mikro.eu
Tel.Romania: 0040-(0)742109842
Tel.Germania: 0049-(0)151-46758176