Specialist neurologie Germania

MyProHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

MyProHR, agentie de recrutare si plasare de personal medical, cu sedii in Romania, dar si in Germania, recruteaza in acest moment pentru partenerul sau din Germania, medic specialist neurologie.

Cunostintele de limba germana sunt obligatorii, se accepta doar nivelurile B2-C1 germana.

Compania noastră este o societate germano - română specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania, UK si Elveția.

CERINTE

- Diploma de Medic Specialist Neurologie
- Certificatul de Conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii
- O foarte buna cunoastere a limbii germane: scris si vorbit (Diploma pentru nivelul B2 sau C1)
-Cunostinte solide de neurologie
- Experienta minim 2 ani in neurologie
- CV in limba germana

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- Contract pe perioada nedeterminata (min. 12 luni)
- Salariul de baza aprox. 5200 – 6800 Euro, la care se adauga orele de garda
- 40 ore/saptamana
- Data inceperii : Imediat

Cautam medici rezidenti si specialisti pentru clinici partenere in Germania si Elvetia.

Suntem specializati pentru a va gasi un job in urmatoarele domenii:
1.Medicina Interna (include subspecializarile gastroenterologie, hematologie, oncologie,cardiologie, nefrologie,pneumonologie,reumatologie, medicina geriatrica, angiologie)
2.Neurologie
3.Anestezie
4.Chirurgie generala
5.Psihiatrie