Specialist medicina interna

MyProHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinică de renume din Germania caută medic specialist medicină internă.

Compania noastră este o societate germano - română specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania, UK si Elveția.

Avantajele Dumneavoastră:

• Beneficiaţi de serviciile noastre în mod gratuit, noi fiind complet remuneraţi de către clienţii noştri
• Având sedii în ambele ţări, toţi angajaţii noştri vorbesc atât limba română, cât şi germană; astfel, profitaţi de servicii în limba română pe parcursul întregului proces de recrutare şi intregrare la noul loc de muncă
• Ne ocupăm de toate formalităţile necesare angajării dvs. (recunoaşterea dreptului de liberă practică, permis de muncă, recunoaşterea certificatului de medic specialist)

CERINTE

- Diploma de Medic Specialist Medicina Interna
- Certificatul de Conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii
- O foarte buna cunoastere a limbii germane: scris si vorbit (Diploma pentru nivelul B2 sau C1)
-Cunostinte solide de Medicina Interna
- Experienta minim 2 ani in interne
- CV in limba germana

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- Contract pe perioada nedeterminata (min. 12 luni)
- Salariul de baza aprox. 5200 – 6800 Euro, la care se adauga orele de garda
- 40 ore/saptamana
- Data inceperii : Imediat

Cautam medici rezidenti si specialisti pentru clinici partenere in Germania si Elvetia.

Suntem specializati pentru a va gasi un job in urmatoarele domenii:
1.Medicina Interna (include subspecializarile gastroenterologie, hematologie, oncologie,cardiologie, nefrologie,pneumonologie,reumatologie, medicina geriatrica, angiologie)
2.Neurologie
3.Anestezie
4.Chirurgie generala
5.Psihiatrie