soferi TIR pt Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

SOFERI TIR GERMANIA

ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA CA SI SOFER PE CAMIOANE ARTICULATE!!!

Tara: Germania

Locatie: langa Karlsruhe

Numar Locuri vacante: 10

Durata contractului: contract PERMANENT in Germania, initial 3 luni perioada de proba. Se va transporta marfa pe rute interne si international.

Angajatorul doreste ca sa incheie contractile de munca cu soferii incepand cu 1 octombrie 2014.
Tip post: Full time

CERINTE

Cerinte:

Carnet de conducere categorie CE, DigiCard
CPC (code 95)
Este un avantaj de a avea propria masina, pentru a va putea deplasa mai usor

Minim 1 an experienta pe camioane articulate sau camioane tip “tandem jumbo).

Nivel MEDIU limba germane sau engleza.

ATENTIE!!! Inainte de angajare se va tine un interviu in limba Germana/engleza cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

ATENTIE!!! INAINTE DE INCEPEREA LUCRULUI IN GERMANIA, VETI SUSTINE UN TEST PRACTIC DE CONDUCERE A CAMIOANELOR DE TIP ARTICULAT!

NU PERCEPEM TAXE SI COMISIOANE!!!!

BENEFICII OFERITE

Salarizare: minim 9.5 Euro NET/ora

Cazarea si masa sunt suportate de fiecare candidat, in parte. Angajatorul va identifiica diferite solutii accesibile de cazare, informand candidatii selectati.

Nr. de ore/sapt: minim 40 Se pot lucre ore suplimentare, in limita legislatiei in vigoare.
- Sporuri pentru munca duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori conform legislatiei germane in vigoare.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.