soferi autobuz Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

SOFERI AUTOBUZ GERMANIA

Brains Consulting recruteaza soferi de autobuz pentru clientul sau din Germania.

Locatie: Kirchheimbolanden – langa Frankfurt
Pozitii disponibile: 10
Numar ore lucrate saptamanal: minim 38
Perioada contractuala: Nedeterminata
Sectorul de transport: 1. Urban – transport public
2. Inter urban – transport intre localitati

Responsabilitati:
• Conducerea autovehiculului in confort si siguranta optima
• Prezentarea la locul de munca punctual
• Vanzarea de bilete si abonamente in statiile de autobuz (dupa caz)
• Mentinerea curateniei si ingrijirea autobuzului personal (dupa caz)
• Se lucreaza in schimburi

CERINTE

Cerintele angajatorului:

• Permis categoria D / DE
• Card Tahograf
• Atestat de transport persoane
• Experienta minim 1 an
• Limba Germana la nivel conversational ( minim A2 )

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite de angajator:

• Perioada de training cuprinsa intre 1 – 2 saptamani si este platita integral.
• Salarizarea este cuprinsa intre 1500€ si 1700€NET/Luna (1900€ si 2200€ BRUT/Luna)
• Diurna 12€ net/zi in cazul in care soferul se afla la o distanta mai mare de 8 ore de casa
• In primele 3 luni se ofera bonus 131€ net/luna
• Ore suplimentare platite cu 11,7€ brut/ora – se pot face suplimentar pana la 5 ore/sapt
• Sprijin in gasirea unei locuinte
• Sprijin in deschiderea unui cont bancar
• Asigurare Medicala
Transportul pana in Germania si cazarea este suportata de catre fiecare angajat in parte!

Interviul se va sustine direct cu angajatorul pe Skype.

Inaintea interviului final cu angajatorul, candidatii selectati vor sustine un pre-interviu cu unul dintre reprezentantii companiei noastre.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.