Sofer TIR Germania

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sofer C + E Germania (f/m)
Locatie: Germania

Societatea Europakraft Jobs este o companie recunoscuta la nivel national pentru recrutarea de personal in Republica Federala Germania. Colaboram cu numerosi angajatori de pe teritoriul german pentru locuri de munca noi, competitive, fiind in permanenta cautare de personal calificat, cu experienta din Romania.

Zona: Hannover, nordul Germaniei

CERINTE

PROFILUL TAU
• ai cunostinte de limba germana ca incepator
• experienta in transporturilor rutiere
• est apt din punct de vedere fizic pentru incarcare si descarcare de transpaleti

• conducerea autovehiculului de 40 de tone de la depozit la magazinele REWE, LIDL, Aldi aflate in periferia orasului
• incarcarea si descarcarea transpaletilor, scanarea si organizarea marfurilor

• masina personala pentru deplasare de la cazare la locul de munca prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

OFERTA
• Recrutare fara comision sau taxe de intermediere
• 2000 Euro + 12 Euro diurna zilnica
• Contracte pe perioada nedeterminata, asigurare in Germania
• Cazare se ofera din partea angajatorului, cu toate utilitatile, cost 50 Euro, intr-o vila impreuna cu ceilalti angajati ai companiei
• Sustinere in obtinerea alocatiei pentru copii (Kindergeld) si a claselor de impozitare favorabile.
• locul de munca se desfasoara local, astfel incat angajatul revine in fiecare zi la cazare dupa programul de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.