Sofer Profesionist Germania

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

*nu se accepta personal fara cunostinte de limba germana la nivel conversational

Societatea Europakraft Jobs este o companie recunoscuta la nivel national in domeniul recrutarii de personal pentru Republica Federala Germania.
Colaboram cu numerosi angajatori de pe teritoriul german pentru locuri de munca noi, interesante si competitive, fiind in permanenta cautare de personal calificat din Romania.

Cautam sofer profesionist pentru angajator german, distributie locala pentru fabrica de bere din zona Nurnberg.

Responsabilitati:
- conducerea unui autocamion in maxima siguranta 30%
- incarcare si descarcare manuala si cu transpaletul 70%
- tip autovehicul: camion nou cu remorca cu doua axe sau tandem

CERINTE

PROFILUL DUMNEAVOASTRA:
- Detineti cunostinte de limba germana la nivel conversational (minim A2, nivel european)
- Aveti experienta in domeniul de activitate vizat;
- Detinerea unui autoturism propriu pentru deplasare constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

Oferta
- Venit de 2600 EUR Brut lunar
- Cazare: Asigurata de catre angajator, locuinta cu o camera la 250 de EURO / luna
- Contract de munca si asigurare la angajator german;
- Recrutare FARA COMISION SAU TAXE DE INTERMEDIERE
- Sustinere in obtinerea alocatiei de copii (Kindergeld) si a claselor de impozitare favorabile;

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.