Sofer Profesionist

Persol GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani ca si sofer profesionist.
Persoanele cautate de catre noi trebuie sa vorbeasca limba germana la cel putin nivel mediu (aceasta este o cerinta de baza pentru ocuparea acestui post, impreuna cu: permisul de conducere clasele: B,C, C1, CE, C1E, DE)

RESPONSABILITATI:
In cazul in care veti fi selectat pentru a fi angajat in firma noastra, veti fi responsabil de transporturile interne si internationale si, desigur, de tot ce are legatura cu acestea:
-incarcare, descarcarea, inventariere, folosirea benzilor si a echipamentelor de transport
-komisionare, organisarea si administrarea depozitului, tehnici de logistica, transport si depozitare, luarea in primire a marfii, precum si controlul acesteia

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!
Angajarea se va face direct la firma din Germania (firma de intermediere/leasing de personal: firma se numeste Persol GmbH) contracte de munca legale in Germania, precum si aplicarea legislatiei germane.

CERINTE

-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-permis de conducere categoria: CE, C1E, DE
-limba germana: cel putin nivel mediu
-certificat ADR
-cartela conducatorului auto
-certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto
-permis pentru motostivuitor
-certificat de automacaragiu
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-experianta in lucrul cu schimbul de containere

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 9-11 Euro /ora
-diurna in cazul innoptarii pe timpul deplasarii
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Firma Persol GmbH este o firma noua de leasing/intermediere de personal, cu sediul in Germania, Merseburg. Data infiintarii firmei noastre este 30.07.2013.
Scopul infiintarii aceste firme este oferirea posibilitatii cetatenilor tarilor Europei de Est, in special din Romania, de a se dezvolta atat profesional, cat si financiar.
Ne dorim ca relatiile de colaborare sa fie unele fructuoase de ambele parti.