Senior Consultant IT - Germania

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Business Activ Consult Recruteaza Senior Consultant IT pentru Germania

NU SE PERCEPE NICI UN COMISION PENTRU GASIREA UNUI LOC DE MUNCA

Locatia: Munchen- Bavaria, Germania

Descrierea postului:
 Consultanta de specialitate si suport pentru clientii nostri in implementarea si
integrarea de sisteme IT in toate fazele
 Analiza si proiectare conceptuala
 Dezvoltare independenta si punerea in aplicare a subiectelor metodologice si
procedurale complexe referitoare la produsul utilizat
 Analiza si optimizarea afacerilor si a proceselor IT
 Interfata intre afaceri si IT
 Colaborare cu echipe interdisciplinare si internationale
 Responsabilitate pentru proiect si/ sau echipa (in functie de comanda)
 Rulea si educarea Consultantilor mai tineri (Junior)

Oferta:
 Responsabilitate personala pentru activitati in proiecte cu o echipa tanara, foarte motivata
 Munca interesanta si diversificata
 Oportunitate excelenta de dezvoltare pe termen lung in cadrul companiei
 Instruiri periodice si certificari pentru a sprijini dezvoltarea personala
 Pentru aceasta pozitie, se ofera o suma minima de 60,000.00 EUR brut/an.
Calificarea si experienta profesionala este in concordanta cu plata excedentara a pietei.

CERINTE

Calificari:
 Studii superioare (economice) in informatica
 Cel putin sapte ani de experienta in domeniul de consultanta sau intr-o companie mai mare
in domeniul managementului de proiectare sau de dezvoltare software
 Experienta dovedita in managementul de proiecte sau proiecte partiale si aplicarea celor mai bune practici si
proceduri in managementul de proiecte
 Cunostiinte aprofundate a procesului de dezvoltare software
 Cunostiinte practice bune a analizelor, orientate spre obiect si proiectare, modelare si
aplicarea metodologiei UML si modelare de baze de date
 Experienta in asigurari sau de servicii financiare reprezinta un avantaj, dar nu este esentiala
 Abilitati de comunicare si abilitati analitice bune
 Aspect foarte bun si un nivel ridicat de orientare spre client
 Nivel ridicat de angajament, independenta si spirit de echipa
 Nivel avansat al limbii Germane si Engleze, alte limbi reprezinta un avantaj
 Disponibilitate de a calatori in Europa pentru proiecte

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si plasare de personal