Responsabil linie productie Germania

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
Linienverantwortlicher - Responsabil linie productie

Recrutam pentru o companie cu renume multinational, personal in domeniul productiei in Republica Federala Germana.
Cautam personal experimentat, fara comision sau taxe de mediere, pentru angajatori pe tot teritoriul Germaniei.

Responsabilitati:
Sarcini
- realizarea si punerea in practica programului de productie
- utilizarea optima a utilajelor si a materialului
- punerea in functie si standardaizarea a utilajelor noi; intretinerea si ingrijirea utilajelor
- supravegherea calitatii de productie si reducerea timpilor de rectificare a calitatii
- repartizarea echipei in functie de cerintele de productie
- calificarea/initierea angajatilor in baza normelor /regelemntarilor ILU Matrix
- respectarea si optimizarea proceselor conform caietului si normativelor de calitate

CERINTE

Cerințe job:
Profilul/cerinte

- calificare in profesia de mecanica industriala, mecatronist sau calificari similare
- cunostiinte bune de IT (computer) , in special MS-Office si SAP
- cunostiinte bune de lb. engelza (prezinta avantaj)
- cunostiinte in SPS si pneumatica (prezinta avantaj)
- rezistent la stress, calitati de leader si spirit de echipa
- disponibilitatea de lucru in schimburi
Studii: Facultate
Limbă străină: Germană: Mediu;
Permis de conducere: categoria B: Minim 1 an;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salarii atractive peste nivelul standard
- Oportunitatea de a lucra si dezvolta cariera intr-o companie multinationala
- Beneficii pentru ore suplimentare si de weekend
- Loc de munca fara comision sau taxe de intermediere
- Loc de munca Full-Time
- Contract pe durata nedeterminata incheiat la angajator german
- Acces la sistemul german de asigurari de sanatate, sistemul de pensii, asigurari speciale de munca
- consultanta gratuita pentru obtinerea beneficiilor sociale

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.