Recruiter

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

IAMSAT MUNTENIA SA este o companie romano-germana ce desfasoara activitati in domeniul constructiilor si angajeaza pentru santiere atat in Romania cat si in Germania:

Recruiter

Sarcinile Dv:
• Elaboreaza detaliat cerintele profilelor cat si a anuntului de recrutare
• Publicarea ofertelor de lucru pe piata / fortei de munca, cat si selectarea si contactarea potentialilor candidati
• Raspunde de ocuparea pozitiilor comerciale cat si a celor de conducere / management
• sustinerea a interviurilor telefonice si garantarea cu succes a comunicarii cu persoanele candidate
• Evaluarea proceselor individuale de recrutare cu ajutorul diferitelor instrumente de urmarire /Tracking-Tools, contribuind astfel la Optimizarea si Gestionarea unei recrutari operative
• Asigura intocmirea rapoartelor de lucru solicitate de catre management privind activitatea de recrutare ( saptamanale/ lunare/ anuale)

CERINTE

Profilul Dv:
• Studii finalizate in domeniul Stiintelor Umaniste/ Sociale/ psihologice cu specializare in domeniul resurselor umane
• Experienta de munca relevanta in domeniul recrutarii este obligatorie
• Identificarea si utilizarea in conditii optime a metodelor de recrutare si o cunoasterea foarte buna a pietei fortei de munca romanesti (blue collar & white collar)
• experienta in marketing / hr marketing reprezinta un avantaj in cadrul procesului de recrutare si selectie
• Orientare ridicata catre client, atitudine pozitiva si deschidere catre candidati
• Abilitati excelente de comunicare si un grad ridicat de initiativa
• Cunostinte de limba engleza sunt obligatorii; alte limbi straine (in special limba germana) reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Noi oferim
• Contract de munca incheiat pe durata nedeterminata
• pachet salarial atractiv
• Tichete de masa

Contact
SC IAMSAT MUNTENIA SA